V derbiju začelja boljši domačini

Rokometaši Ajdovščine so v derbiju dna lestvice doma premagali oslabljeno (manjkali so Gregorec, Bombek, Topolovec, Sever, Kocan) ekipo Pomurja z rezultatom 25:23.

Pred približno 150 gledalci so domači začeli silovito in v 4. minuti že vodili z 3:0. Odgovoril je gostujoči igralec Hameršak, ki je s tremi zaporednimi zadetki v 10. minuti znižal na 4:3. Še en zadetek gostov iz Prekmurja pa je prinesel prvo izenačenja na 4. Po delnem izidu 0:3 so gostje v 14. minuti povedli z 5:7. Po dveh izključitvah gostov so domači v 20. minuti izenačili na 8. Zadnje izenačenje v prvem polčasu je bilo v 26. minuti pri rezultatu 10:10. Do konca prvega polčasa so domači "sinovi burje" dosegli še 2 zadetka in odšli na odmor z rezultatom 12:10.

Začetek drugega polčasa je ponovno pripadel domačim, ki so z rezultatom 5:1 v 35. minuti povedli z 16:11. Prednost 4,5 zadetkov so gostje držali do 38. minute, ko so gostje najprej znižali 18:15. V 42. minuti je gostujoči trener Potočnjak protestiral in zahteval enotni kriterij sojenja za obe ekipi. Najprej je dobil izključitev (rumeni karton je prejel že v prvem polčasu) in potem še rdeči karton. Tako so gostje že v 42. minuti ostali brez trenerja na klopi. Očitno je goste omenjen dogodek podžgal in v 47. minuti so izničili prednost domačih in izenačili na 19. Do 21:21 v 49. minuti je bil rezultat izenačen. Domači so do 51. minute imeli le eno izključitev, medtem ko so gostje do 51. minute igrali že 12 minut igrali z igralcem ali dvema manj. Po delnem izidu 3:0 so domači 4 minute pred koncem povedli z 24:21. Hedl je znižal na 24:22. V predzadnji minuti je sledila izključitev za 4 minute na strani gostov in 2 minuti izključitev na strani domačih. Ko je Peljhan v predzadnji minuti zadel za 25:22 je bil zmagovalec znan. Hedl je v zadnji minuti le znižal na končnih 25:23.

Pri domači so Pelicon, Masilo in Breznikar dosegli po 5 zadetkov, na drugi strani pa sta izstopala Žižek Cvetko z 8. zadetki in Hameršak, ki je zadel 6-krat.

Rokometaši Pomurja so tokrat bili tokrat precej oslabljeni in se kljub borbi in želji niso mogli kosati proti domačin, ter sodnikoma, ki sta občasno bila precej zmedena.

Ajdovščina se je utrdila na 12. mestu, medtem ko je Pomurje še vedno na zadnjem mestu.

RK Ajdovščina - RK Pomurje 25:23 (12:10)
Športna dvorana Police, gledalcev: 150, sodnika: Aleš Gorenc in Silvo Košir

RK Ajdovščina: Pelicon 5, Masilo 5, Breznika 5, Bratina 3, Velikovnja 3, Svetik 2, Peljhan 2, Koren, MArc, Vidic, Gregorc, Vasič, Bizjak, Bratina, Tunanovič, Krauthaker
Trener: Branko Leban

RK Pomurje: Žižek Cvetko 8, Hameršak 6, Jankovič 4, Hedel 3, Osterc 1, Štumpf 1, Škrjanec, Černela, Vild-Marič, Falež, Kozelj, Vajda Ornik
Trener: Alan Potočnjak

Izključitve: RK Ajdovščina 10 minut, RK Pomurje 14 minut

7metrovke: RK Ajdovščina 2/2, RK Pomurje 1/1

V naslednjem krogi Ajdovščina odhaja v Črnomelj, Pomurje pa gosti Mokerc.