Soliden odpor Pomurja proti prvoligašu

Prvoligaš iz Kopra je opravičil vlogo favorita in v 1/16 finala pokala in, kljub solidnem odporu oslabljenih domačinov predvsem v prvem polčasu, premagal rokometaše iz Murske Sobote z rezultatom 26:36.

Pred približno 100 gledalci so rokometaši Pomurja že prvo obrambo odigrali odlično in blokirali strel Koprčanov. V nasprotnem napadu pa tudi prvič in, kot se je izkazalo kasneje, tudi zadnjič povedli na tekmi. Do 3:3 je bil rezultat izenačen, ko so gostje z 1:4 v 9. minuti povedli z 4:7. prednost 3, 4 zadetkov so držali do 16. minute. V tem času sta pri gostih Matijaševič in Bratkovič skupaj zadela 8 od 13 zadetkov gostov. V pičlih dveh minutah so domači rokometaši Pomurja v 17. minuti znižali na 12:13 in prisili gostujočega trenerja Rapotca v minuto odmora. V 18. minuti so domači imeli kar v dveh napadih možnost, da bi izenačili. Gostje so jih kaznovali z 0:3 in povedli z 12:16. Do konca prvega polčasa so domači uspeli vodstvo Kopra celo znižali na 17.19. Očitno so gostje nekoliko prelahko vzeli tekmo.

Gostje so pristop v začetku drugega polčasa popravili in z agresivnejšo obrambo v 36. minuti povedli z 17:23. Domači rokometaši so se solidno upirali fizično močnejšim gostom vse do 49. minute, ko je semafor kazal 24:30 za goste. Domači so vtis nekoliko pokvarili vtis v zadnjih 11 minutah, ki so jih gostje dobili z 2:6. Končni izid je bil 26:36 za ekipo Kopra, ki trenutno zaseda 5. mesto v 1.NLB rokometni ligi.

Pri gostih sta krilna igralca Matijaševič in Bratkovič zadela po 7-krat. Pri domačih pa so se med strelce vpisali prav vsi igralci, ki so stopili na parket. Izpostaviti pa je potrebno Osterca, ki je zadel 10-krat in Faleža, ki je zadel 5-krat.
Naj še omenimo, da so domači ponovno slabo izvajali 7metrovke in od treh dosojenih niso zadeli nobene.

1/⁠16 finala pokala, 2018/⁠19
RK Pomurje - RD Koper 2013 26:36 (17:19)
športna dvorana OŠ III, M. sobota, gledalcev: 100, Sodnika Boris Košir in Boris Sintič

RK Pomurje: Černela Dorotej 7 obr., Vild Marič Fiabijan 2 obr., Škrjanec Matic 1 obr., Osterc Jan 10, Falež Gregor 5, Bombek Filip 4, Žižek Cvetko Boštjan 3, Štumpf Marko 1, Hedl Jernej 1, Kozelj Vasja 1, Hameršak Aljaž 1, Pintarič Aleš

RD Koper 2013: Haseljič Mirza 9 obr., Kocjančič Martin 7 obr, Postogna Thomas 6 obr., Bratkovič Adam 7, Matijaševič Marko 7, Planinc Nejc 6, Zugan Dani 5, Smolnik Žiga 4, Grzentič Nino 2, Moljk Jaka 2, Sokolič Tilen 2, Stopar Domen 1, Krečič Grega, Stavanja Tadej, Guček Janez, Marič Rok

Izključitev: RK Pomurje 6 minut, RD Koper 2013 6 minut

7metrovke: RK Pomurje 0/3, RD Koper 2013 4/4

Rokometaši Kopra že nestrpno pričakujejo četrtkov žreb 1/8 finala.