V derbiju dna lestvice zmagali domačini

V tekmi med zadnjima ekipa 1.B lige so bili boljši domačini, ki so premagali oslabljeno Pomurje z rezultatom 39:35.

Pomurci, kjer so manjkali Černela, Kozelj, Jankovič, Hameršak, Gregorec, so v Črnomelj pripotovali samo z 10. igralci. Po začetnih 3:0 so se gostje iz Prekmurja zbrali in do rezultata 7:4 držali zaostanek 3 zadetkov. Med 8. in 11. minuto so gostje naredili delni izid in v 11. minuti prvič izenačili. Do 18. minute je bil rezultat izenačen, ko so gostje naredili delni izid 0:4 in občutno povedli z 13:16. Do konca polčasa so svojo prednost še povišali in na odmor odšli s prednostjo 19:23. Obrambe in vratarji se v prvem polčasu niso izkazali.

Že v začetku drugega polčasa se je poznala kratka klop gostov, kar so domačini izkoristili in v 38.  minuti izenačili na 25. Sledilo je obdobje izenačene igre in v 45. minuti so domači po 18. minuti ponovno povedli. Tokrat z 30:29. Tekma je bila odločena med 50. in 52. minuto ko so domači zadeli 3-krat zapored, kar utrujeni igralci iz Murske Sobote več niso mogli nadoknaditi. Končni rezultat 39:35.

Pomurje ostaja na zadnjem mestu, medtem ko je Črnomelj z zmago prehitel Ajdovščino in skočil na mesto, ki prinaša obstanek.

RK Črnomelj -⁠ RK Pomurje 39:35 (19:23)
dvorana ŠD Loka, gledalcev 190, Sodnika: Boštjan Žitnik in Dominika Majer

RK Črnomelj: Štrucelj 14, Slobodnik 9, Pezdirc 4, Weiss 2, Mihelič 3, Slemenšek 2, Horvat 1, Bagarič 1, Majerle 1, Medic 1, Kostelec, Šterk, Ogulin, Peteh, Radojčič, Aupič 3 obr.
Trener: Zoran Šutej

RK Pomurje: Osterc 13, Hedl 7, Žižek Cvetko 6, Falež 4, Bombek 3, Štumpf 2, Vajda-Ornik, Kocan, Vild Marič 4 obr., Škrjanec 1 obr.
Trener: Alan Potočnjak

7metrovke: RK Črnomelj 4/⁠4, RK Pomurje 3/⁠6

Izključitve: RK Črnomelj 8 minut, RK Pomurje 10 minut

V naslednjem krogu Pomurje v Murski Soboti gosti Škofljico, Črnomelj pa Slovan. Tekma v Murski Soboti bo 9.2.2018 že ob 17:00.