• Polne tribune
  • Pozdrav 2016/17
  • Kadeti 2019/20
  • Člani 2019/20
  • MDA 2019/20
  • Ekipa2016_17-1
  • Dogajanje med polčasom, Radgona 2014
  • Člani 2017/18 - 1
  • Ekipa 2018/19
  • Ekipa 2016/17 - pokal zmaga

Prispevki

Članska ekipa za sezono 2019/20

Članska ekipa Pomurja, ki bo po enoletni epizodi v 1.B ligi, ponovno nastopala v 2. državni rokometni ligi se je v sezoni 2019/20 precej spremenila.
Rokometni klub Pomurje odlično sodeluje s sosednjimi klubi. V tej sezoni še posebej s prvoligaškim klubom Jeruzalem Ormož, ki je dal na posojo kar 5 igralcev, ki še ne morejo konkurirati v domači članski ekipi.
Trener ekipe ostaja Alan Potočnjak, ki vstopa v 4. sezono v Murski Soboti.

Prvi dve pomembni okrepitvi sta že stara znanca športne dvorane OŠ III. Prvi je izkušeni vratar Boštjan Belec (lani Drava Ptuj), ki je v sezoni 2017/18 bil eden od najzaslužnejših da je Pomurje lani, po 18. letih, nastopalo v 1.B ligi. Tudi sedaj 19-letni Jure Hedl, ki je v isti sezoni 2017/18 že igral pri Pomurju in, takrat še kot 17-letnik, je v članski konkurenci dosegel 44 zadetkov na 10. tekmah. Nato ga je ustavila poškodba.

Najizkušenejši med mladimi igralci iz Ormoža je 20-letni Matej Niedorfer, ki igra na poziciji levega zunanjega in v prejšnji sezoni na 23 članskih tekmah v 1. NLB ligi dosegel 10 zadetkov. V 1. mladinski ligi pa je na 19 tekmah dosegel 82 zadetkov (več kot 4 na tekmo). Aljoša Munda, ki igra na poziciji srednjega zunanjega, ime v svoji statistiki en članski zadetek in 16 zadetkov v 1. mladinski ligi na 12. tekmah. Pred kratkim je dopolnil 19 let. 18-letni krožni napadalec Žan Toplak je poleg dveh članskih zadetkov v mladinski ligi na 21 tekmah dosegel 23 zadetke. Še en 18-letnik bo nastopal na levem krilu. To je Tobi Torič. Zadnja okrepitev iz Ormoža je mladi perspektivni Rok Rubin, ki igra na poziciji srednjega zunanjega in je v prejšnji poleg igranja v mladinski ekipi igral še za kadete.

V ekipi ostajajo kapetan Marko Štumpf, vratarja Tilen Prosenjak in Fabijan Marič-Vild, Aleš Pintarič, Aljaž Hameršak, Gregor Gregorec, Jernej Hedl, Boštjan Žižek Cvetko, Dorian Kocan, Gregor Falež in Matic Topolovec.

Vasja Kozelj je prenehal z igranjem rokometa in se je posvetil trenerskemu delu, Marko Jankovič, Dorotej Černela sta zaradi poškodb še vedno izven pogona. Odšla sta tudi najboljša strelca prejšnje sezone Jan Osterc (121) in Filip Bombek (105). Vratar Matic Škrjanec je okrepil Arcont Radgono.

Zaradi spremenjenega registracijskega pravilnika v članski ekipi ne bo smel nastopati mladi Niko Zver, ki pa bo glavni igralec pri ekipi kadetov.

Glede na nekaj pripravljalnih tekem je prihod mladih igralcev precej pospešil igro Pomurja, kar je v prejšnji sezonah manjkalo. Ker se je ekipa sestavila dokaj pozno je potrebno še precej treningov, da se "stari" in novi igralci spoznajo in uigrajo. Vratarska ekipa, ki jo sestavljajo izkušnje, volja in mladost, pa je že na pripravljalnih tekmah bila trn v peti marsikateri ekipi.

Kljub precejšnjim spremembam je cilj ekipe v 2. DRL visok in to je osvojitev enega od prvih dveh mest, ki prinašata 1.B ligo.