Pomurje zmagalo v vroči Ajdovščini

Po burnem tednu v Ajdovščini, ko so "iskali" ekipo za nastopanje, so tudi Ajdovci dočakali prvo domačo tekmo. V goste je prišla ekipa Pomurja, s katero sta v prejšnjih sezonah bili težke boje za prvenstvene točke, ter v prejšnji sezoni še nastopali v 1.B ligi. Kljub samo 12 igralcem (od tega 3 vratarji) se je domača ekipa borila, na trenutke tudi preveč grobo, proti favoriziranim gostom iz Murske Sobote. Rokometaši Pomurja so po odličnem prvem polčasu, nekoliko slabšem drugem dobili nov par prvenstvenih točk. Boljši so bili z izidom 23:27.

V začetku prvega polčasa sta se ekipi izmenjevali v vodstvu do rezultat 4:4. V tem času so si domači s precej grobo igro prislužili že 2 izključitvi za 2 minuti. V 15. minuti so domači imeli že 8 minut izključitev in zaostanek 7:9. Do konca prvega polčasa so gostje iz Murske Sobote svojo prednost povišali za dokaj visokih 12:17. V 24. minuti je pri domačih zaradi treh izključitev moral Svetik.

Začetek drugega polčasa je pripadel gostom, ki so po 10. minutah igre v drugem polčasu zmanjšali zaostanek na zgolj 17:18. Trener Pomurja Potočnjak se je takrat verjetno spomnil tekme v Ajdovščini iz 13. kroga sezone 2017/18, ko so Ajdovcem v prvem "sanjskem" polčasu dovolili samo 7 zadetkov in so imeli vodstvo ravnotako +5, vendar je prednost v drugem polčasu hitro skopnela in zmaga je ostala doma. Domači so izid sicer izenačili na 18 in 19, vendar so po rdečem kartonu Korena gostje zadeli 2-krat zapored in v 46. minuti povedli z 19:21. V 50. minuti je bila prednost še vedno 2 zadetka. Na žalost domačih pa od 53. minute in rezultata 23:24 domači več niso zadeli do konca tekme. Na drugi strani so rokometaši Pomurja zadeli 3 zadetke in se veseli zaslužene zmage z 23:27. Omeniti velja še izključitev na klopi Ajdovščine v 50. minuti, ko se je lomil rezultat.

Pri domačih sta največ zadetkov dosegla Domen Pelicon in Janez Koren, k ista zdela po 6 zadetkov. Na strani gostov pa sta Aljoša Munda in Jure Hedl (3/3 iz 7m) prav tako zadela po 6 zadetkov. Svoje obrambe je prispeval Boštjan Belec, ki mu je tokrat pomagal z nekaj obrambami pomagal tudi Tilen Prosenjak.

RK Ajdovščina - RK Pomurje 23:27 (12:17)

RK Ajdovščina: Domen Pelicon 6, Janez Koren 6, Luka Bratina 3, Matevž Štrancar 3, Tilen Masilo 3, Vid Pregelj 1, Patrick Vidic 1, Belmin Palamar, Luka Stanič, Brane Krauthaker, Jani Svetik, Valon Arifi
Trener: Jurko Pergar

RK Pomurje: Aljoša Munda 6, Jure Hedl 6, Boštjan Žižek - Cvetko 4, Tobi Torič 3, Žan Toplak 3, Matej Niedorfer 2, Gregor Falež 2, Aljaž Hameršak 1, Marko Štumpf, Boštjan Belec, Rok Rubin, Tilen Prosenjak, Jernej Hedl, Fabijan Vild-Marič
Trener: Alan Potočnjak

7metrovke: RK Ajdovščina 2/2, RK Pomurje 3/4

Izključitve: RK Ajdovščina 16 minut, RK Pomurje 14 minut

V naslednjem krogu prihaja v Mursko Soboto ekipa Kronosa in Logatca, ki v prvih dveh krogih še ni okusila slasti zmage. Tekma bo v soboto 19.10.2019 ob 19:00 v športni dvorani OŠ III v Murski Soboti.