Pokal 2019/20: Sevnica tudi v drugo premagala Pomurje

Rokometaši Pomurja so zmagi na pomurskem rokometnem derbiju morali še odigrati tekmo 1/16 finala pokala v Sevnici. V zadnjih dveh dneh sta se poškodovala 2 standardna igralca prve ekipe, zato so rokometaši Pomurja odpotovali v Sevnico, kjer niso pokazali razumevanja po prestavitvi tekme, samo s 7 igralci. V Sevnici so domači rokometaši (ponovno) premagali Pomurje - tokrat z rezultatom 33:27.

Začetek je bil za Pomurje, kljub skromni ekipi, vzpodbuden, saj so povedli z 0:2. Domači so šele v 10. minuti prvič povedli z 4:3. Rokometaši Sevnice so vodstvo počasi, a vztrajno poviševali in v 22. minuti povedli že z 13:7. Domači so povedli tudi s sedmimi zadetki razlike. Ob polčasu je bil rezultat 18:12.

Rokometaši Pomurja so se očitno med polčasom dovolj spočili, da so se v 35. minuti približali na 18:16, ko je moral domači trener Plazar vzeti svojo drugo minuto odmora. Očitno je minuta odmora pomagala, saj so v 39. minuti ponovno povedli za +5 (22:17) in v 46. minuti že za +7 (26:19). Do konca tekme se je razlika gibala med 5 in 8 razlike za domače rokometaše. Končni izid 33:27.

Glede na sila skromen kader je 7 igralcev Pomurja prikazalo zelo solidno igro proti vodilni ekipi 2. DRL.
Upamo, da bodo vsi poškodovani igralci sanirali poškodbe in bo lahko Pomurje ponovno zmagovalo.

RK Sevnica: Marko Mastnak 7, Luka Cigler 7, Rok Kozole 5, Nejc Mrgole 4, Aleksander Kuhar 4, Matic Stegne 3, Sven Novšak 2, Blaž Kovač 1, Andrej Horjak, Martin Kos, Timotej Kadilnik, Tilen Žičkar, Tim Kroflič, Valerij Kadilnik
Trener: Primož Plazar

RK Pomurje: Žan Toplak 8, Tobi Torič 6, Dorian Kocan 6, Aljaž Hameršak 5, Marko Štumpf 2, Aleš Pintarič, Tilen Prosenjak
Trener: Alan Potočnjak

7metrovke: RK Sevnica 6/6, RK Pomurje 1/3

Izključitve: RK Sevnica 8 minut, RK Pomurje 6 minut

Rokometaši Pomurja so končali z aktivnostmi v letu 2019. Takoj po novem letu se bodo ponovno zbrali na treningih in 8.2.2020 že gostovali pri RK Cerklje, 15.2.2020 ob 19:00 pa že prva domača tekma proti Ajdovščini.
Še prej pa 25.1.2020 tradicionalni Žikijev Memorial.