Poraz na Gorenjskem

Rokometaši Pomurja so nekoliko nepričakovano doživeli poraz na Gorenjskem. Premagala jih je ekipa RK Cerklje, ki je do te tekme imela samo 2 zmagi, 1 neodločen izid in 5 porazov. Na drugi strani Pomurje 6 zmag in 2 poraza.

Tekmo so nekoliko bolje začeli domačini, ki so v 9. minuti povedli za 2 (5:3). Do 21. minute je bil rezultat poravnan in v 23. minuti so gostje iz Murske Sobote prvič po uvodnih 0:1, 1:2 in 2:3 povedli z 10:11. Prvi polčas se je končal z 14:14.

Tudi v drugem polčasu so gledalci videli zelo izenačeno igro, kjer si je Pomurje šele v 46. minuti prvič priigralo prednost +2 (23:25). V tem obdobju so gostje zastreljali 2 protinapada, da bi še izdatneje povedli. To so izkoristili domači rokometaši in v 48. minuti ponovno izenačili, v 53. minuti pa po dveh zaporednih zadetkih tokrat neustavljivega Križaja povedli z 28:26. Do konca tekme so si domači rokometaši priigrali najvišjo prednost na tekmi in sicer za končnih 31:28.

Gostje iz Murske Sobote so zastreljali kar 3 7metrovke, ter niso vedeli zaustaviti gostujočega krožnega igralca, ki je dosegel 7 zadetkov iz igre in enega iz 7metrovke. Pri gostih je Žižek Cvetko dosegel 8 zadetkov.

RK Cerklje: Jan Križaj 8, Luka Stare 6, Matej Muršec 4, Luka Fajon 4, Miha Grašič 3, Beno Kamenšak 2, Luka Ferjan 2, Nejc Soklič 2, Nejc Butalič, Jan Mekuč, Peter Letonja, Aleksandar Mirčevski, Bine Matičič, Andraž Golmajer-Zima, Anže Kovač, Rok Miščevič, Tilen Valjavec
Trener: Goran Debelak

RK Pomurje: Boštjan Žižek - Cvetko 8, Gregor Falež 4, Žan Toplak 4, Aljoša Munda 3, Gregor Gregorec 3, Dorian Kocan 2, Tobi Torič 2, Marko Štumpf 1, Jernej Hedl 1, Fabijan Vild-Marič, Aleš Pintarič, Tilen Prosenjak, Matej Niedorfer, Rok Rubin
Trener: Alan Potočnjak

7metrovke: RK Cerklje 3/4, RK Pomurje 3/6

Izključitve: RK Cerklje 8 minut, RK Pomurje 14 minut

Rokometaši Pomurje v soboto 15.2.2020 ob 19:00 igrajo proti staremu znancu, RK Ajdovščini, s katerimi so še v prejšnji sezoni igrali v 1.B rokometni ligi.