Pomurje zmagalo na tekmi s skoraj košarkarskim izidom

Strelci so v Logatcu bili zelo razpoloženi, saj so skupaj dosegli kar 74 zadetkov. Pomurje je v gosteh premagalo ekipo Kronosa iz Logatca in sicer z rezultatom 43:31. Pomeni, da so gledalci na tekmi videli kar 74 zadetkov. To je prva tekma v letošnji sezoni, kjer je ena od ekip dosegla več kot 40 zadetkov. Povprečje na doslej odigranih 48. tekmah v 2. DRL je 51,8.

Domačini so v 5. minuti uspeli izenačiti na 2:2. Nato je sledil večinoma promet v eno smer. V 21. minuti je bilo že 6:15 za goste iz Prekmurja. Kar 5 od 7 zadetkov je dosegel domači najboljši strelec Gašper Hočevar. Do konca prvega polčasa so domači nekoliko uspeli vzpostaviti ravnotežje in polčas se je končal z rezultatom 10:18.

V prvem delu drugega polčasa se gostje nikakor niso mogli odlepiti. V 44. minuti so gostje zastreljali že 3 7metrovko od treh dosojenih. V 49. minuti so rokometaši Pomurja prvič povedli za +10. Najvišjo prednost so dosegi v zadnji minuti (30:43), ki so jo domačini s 6 realizirano (od 6 dosojenih) omilili na končnih 31:43.

Pri domačih je (ponovno) izstopal Gašper Hočevar (4. strelec prvenstva), ki je dosegel 10 zadetkov (5/5 iz 7m), pri gostih pa je odlično odigral Gregor Falež, ki je iz igre dosegel kar 11 zadetkov. Tudi zunanja igralca Matej Niedorfer (9 zadetkov in 5. strelec prvenstva) in Aljoša Munda (7) sta dodala svoje.

RK Pomurje: Gregor Falež 11, Matej Niedorfer 9, Aljoša Munda 7, Dorian Kocan 5 (0/1 iz 7m), Jure Hedl 4 (0/1 iz 7m), Tobi Torič 3, Boštjan Žižek - Cvetko 2 (01 iz 7m), Marko Štumpf 1, Gregor Gregorec 1, Tilen Prosenjak, Fabijan Vild-Marič, Aleksandar Rkman, Rok Rubin
Trener: Alan Potočnjak

RK Kronos: Gašper Hočevar 10 (5/5 iz 7m), Boštjan Valentinčič 5, Luka Kamnikar 5, Kliment Purkart 3, Hibi Atsushi 3, Matija Tratnik 2, Luka Magdalenič 1 (1/1 iz 7m), Luka Okorn 1, Tilen Breznikar 1, Žiga Špiljak, Nik Domonkoš, Jani Stojanov, Miha Oštir, Matej Aubreht
Trener: Nedeljko Ribič

Rokometaši Pomurja so v 13. krogu prosti, nato pa 21.3. sledi zelo pomembna tekma v Hrpeljah proti Jadranu, ter teden dni pozneje, 28.3.2020 v domači dvorani proti vodilni Sevnici.