Presenetljiv poraz v 1. krogu v Logatcu

Rokometaši Pomurja so slabo štartali v sezono 2020/21. Podobno kot v sezoni 2017/18, kjer bi si z zmago v zadnjem krogu zagotovili napredovanje v 1B ligo, so izgubili v Logatcu proti ekipi RK Kronos z rezultatom 27:23.

V dvorani, ki je edina v Sloveniji kjer se ne sme uporabljati rokometna smola, so rokometaši Pomurja zgrešili veliko preveč strelov iz zunanjih položajev, da bi lahko pričakovali kaj več. Do 4:4 v 7. minuti je bila tekma izenačena. V 15. minuti pa so gostje pobegnili na 10:5 in gostujoči trener Potočnjak je bil prisiljen vzeti minuto odmora. Do konca prvega polčasa so domači vodili za 3,4 zadetke. Izid polčasa 15:12.

Tudi v drugem polčasu se slika na igrišču ni veliko spremenila, edino, da so se gostje občasno približali na -2 (36. minuta, 16:14), vendar so domači v 41. minuti ponovno povedli za +4. Žarek upanja za goste se je pokazal v 47. minuti, ko so se približali na 20:19. Domači trener Ribič je vzel minuto odmora, ki je domačim očitno pomagala, saj so v 50. minuti ponovno vodili za 4. Razlika se so konca tekme več ni spreminjala in ekipa Kronosa je pripravila presenečenje že v 1. krogu in premagala favorizirano Pomurje.

RK Kronos - RK Pomurje 27:23 (15:12)
RK Kronos: Vid Šebalj 10, Tilen Breznikar 6, Gašper Hočevar 5, Boštjan Velentinčič 3, Nik Grozdjek 2, Kliment Purkart 1, Luka Okorn, Matej Aubreht, Žiga Špiljak, Nik Domonkoš, Miha Oštir, Luka Račenovič (9 obramb), Tim Lukič (1 obramba),
Trener: Nedeljko Ribič

RK Pomurje: Zupanič Žiga 6, Jernej Hedl 6, Gregor Gregorec 3, Boštjan Žižek Cvetko 3, Dorian Kocan 2, Aljaž Hameršak 1, Aleš Pintarič 1, Gregor Falež 1, Erik Štamic (10 obramb), Fabijan Marič Vild, Aleksander Rkman
Trener: Alan Potočnjak

Pomurje v soboto, 17.10.2020 ob 19:00 igra proti novincu v 2. DRL Kočevju. Ali bo tekma z ali brez gledalcev je odvisno od mnenja NIJZ.