Pomurje ostalo brez domače zmage na 1. domači tekmi

Rokometaši Pomurja so ostali brez domače zmage na prvi domači tekmi sezone 2021/22. Gostje iz Nove Gorice so bili boljši z rezultatom 23:30 (13:13). Končni izid sicer ni pravi pokazatelj dogajanja na igrišču saj je bil rezultat do 47. minute še izenačen.

Tekmo so nekoliko bolje začeli domačini, ki so vodili do 10. minute (5:4). Sledil je mrk domačih, ki v naslednjih 9. minuta niso dosegli zadetka, kar so gostje izkoristili in z delnim izidom 0:4 povedli z 5:8. Do konca polčasa so domači počasi zniževali prednost in do polčasa izenačili na 13.

Prva dva zadetka v drugem polčasu do dosegli domači igralci in povedli z 16:14, vendar so jih gostje ujeli na 16 v 36. minuti. Do 48. minute je sledilo obdobje enakovredne igre, ko so goste prvič povedli za +2 (20:22) in minuto kasneje še z 20:23. Trener Potočnjak je zaradi nekaj tehničnih napak vzel minuto odmora in ko domači v napadu niso zadeli in prejeli še 4. zaporedni zadetek je vzel še eno minuto odmora (50. minuta). Domači so gol za znižanje za 21:25 dosegli šele v 55. minuti. Obramba Nove Gorice je v tem obdobju igre delovala brezhibno. Do konca tekme so domači rokometaši pokrivali goste po celotnem igrišču, vendar so gostje kljub temu polnili mrežo domačih. Končni rezultat 23:30.

Pri Pomurju se je poznala odsotnost Pungartnika, ki tokrat zaradi poškodbe ni zaigral. V končnici so Prekmurci naredili preveč tehničnih napak, kar so gostje kaznovali s hitrimi zadetki.
Svoja prva dva članska zadetka je dosegel mladi Zver.

RK POMURJE - MOŠKI ROKOMETNI KLUB NG 23:30 (13:13)

RK POMURJE: Čepe (2 obrambi), Černela (4 obrambe), Pintarič, Črešner, Basri, Sever 6 (1), Žižek - Cvetko 6 (3), Rožman-Rader 3, Falež, Šerbinek 2, Ružič, Kocan 3, Kuhar 1, Zver 2,

MOŠKI ROKOMETNI KLUB NG: Batagelj (8 obramb), Belingar (1 obramba), Klanjšček 1, Dugulin, Klanjšček 1, Jovič 2, Srebrnič 2, Pelicon 9 (3), Volk, Vasič 6, Hlede 7 (2), Figar 1, Čadež 1,

Sedemmetrovke: RK POMURJE 8 (4), MOŠKI ROKOMETNI KLUB NG 5 (5)
Izključitve: RK POMURJE 8 minut, MOŠKI ROKOMETNI KLUB NG 16 minut

Naslednja tekma Pomurje bo že v petek 15.10.2021 ob 20:00 na Ptuju proti Dravi, ki še prav tako nima zmage (v 1. krogu so bili prosti). Naslednja domača tekma pa bo v soboto 23.10.2021 ob 19:00 proti Veliki Nedelji, ki je ena izmed treh ekip, ki so do sedaj zmagale obe tekmi.