• Polne tribune
  • Člani 2022/23
  • Dogajanje med polčasom, Radgona 2014
  • MDA 2019/20
  • Člani 2021/22
  • Starejši dečki 2021/22
  • Ekipa 2016/17 - pokal zmaga
  • Člani 2019/20
  • Kadeti 2019/20

Rokometni tabor 2024


Prijavo lahko opravite na tej povezavi.

Prispevki

Na pomurskem rokometnem derbiju zmagala Radgona

Na derbiju v Radencih je domača ekipa Radgone brez večjih težav premagala Pomurje z razultatom 33:23 (17:8).

Za domače rokometaše je bil začetek tekme sanjski. Z odlično obrambo, nekaj obrambami domačega vratarja in hitrimi protinapadi so igralci Radgone povedli z 5:0. Šele v 8. minuti je za rokometaše Pomurja prvič zadel Petraš. Nadaljevanje tekme ni prinesel sprememb, saj pri gostih ni bilo razpoloženega igralca. Poleg tega je manjkal vratar Kous. V 10. minuti prvega polčasa je gostujoči trener Potočnjak bil prisiljen vzeti prvo minuto odmora. Drugi zadetek so rokometaši Pomurja dosegli v 14. minuti za rezultat 9:2. V drugem delu prvega polčasa so gostje nekoliko vzpostavili ranotežje, ampak očitno šokirani od visokega vodstva  domačih vidnejših akcij niso mogli sestaviti. Razultat polčasa 17:8 je že določil zmagovalca tekme.

Drugi polčas se je začel bolj izenačeno. Kljub temu, da so domači igralci nekoliko popustili, rokometaši Pomurja to niso izkoristili. V 40. minuti so celo znižali na -7 (21:14), vendar so domači v 47. minuti domači prvič povedli za 10 (26:16). V 49. minuti je trener Potočnjak vzel še drugo minuto odmora. V minuti odmora sta oba trenerja popolnoma zamenjala ekipi in priložnost igranja na derbiju (ki to tokrat rezultatsko sploh ni bil) so dobili še igralci, ki ponavadi ne igrajo veliko. Do konca tekme so domači  povedli tudi za 12 (30:18), vendar so gostje do konca tekme znižali na končnih 33:23.

Gostje iz Murske Sobote so na začetku tekme delovali prestrašeno in brez prave volje, na nasprotni strani pa so domači visoko motivirani, zaradi jesenskega poraza z -10. Rezultat je skoraj identičen, kot na tekmi v Murski Soboti, ko je bilo 34.24 za rokometaše Pomurja. Pomemben pokazatelj dogajanja na igrišču je tudi število izključitev. Domači rokometaši so si z agresivno igro v obrambi, na meji dovoljenega, prislužili 12 minut, medtem, ko so gostje preživeli na klopi za izključene samo 6 minut.
Pri domačih se je ponovno razigral Zorko, ki je dosegel 9 zadetkov, in bivši igralec Pomurja Gregorec, ki je v drugem polčasu zadel 7 krat (skupaj 8 zadetkov). Pri gostih ni bilo razpoloženega igralca. Še največ zadetkov je dosegel Kreft in sicer 5. Štirje igralci so dosegli po 3 zadetke.

RK Arcont Radgona: Zorko Darko 9, Gregorec Gregor 8, Vrečar Sašo 7, Ketiš David 3, Žunič Matevž 3, Šijanec Martin 1, Štumpfl Matic 1, Kramberger Jernej 1, Slekovec Uroš, Valpatič Žan, bratkovič Blaž, Šavora Luka, Ščuri Dejan, Lešnik Jure in Krajnc Klemen

RK Pomurje: Kreft Robi 5, Kozelj Mitja 3 (1/2 iz 7m), Hedl Jernej 3 (2/2 iz 7m), Prelec Egon 3, Gorjup Denis 3, Petraš David 2, Šavel Matej 2, Makovec Bojan 2, Pintarič Aleš, Svetec Aleš, Podlunšek Tine, Sapač Boštjan, Kozelj vasja, Raj Primož, Černela Dorotejin Hameršek Klemen.

7metrovke: RK Arcont Radgona: 1/1, RK Pomurje: 3/4

Izključitve: RK Arcont Radgona: 12 minut, RK Pomurje: 6 minut

Rdeči karton: Šijanec 34. minuta

V zadnjem krogu rokometaši Pomurja gostijo rokometaše Grča Kočevje. Tekma bo v soboto 25.4.2015 ob 19:00.