• Člani 2021/22
  • Dogajanje med polčasom, Radgona 2014
  • Ekipa 2016/17 - pokal zmaga
  • Člani 2019/20
  • Člani 2022/23
  • Starejši dečki 2021/22
  • MDA 2019/20
  • Kadeti 2019/20
  • Polne tribune

Rokometni tabor 2024


Prijavo lahko opravite na tej povezavi.

Prispevki

Ekipa za sezono 2016/2017

Rokometaši Pomurja bodo za 10 dni začeli prvenstvo v 2. državni rokometni ligi za moške. V soboto 8.oktobra 2016, v 1. krogu 2. DRL, prihaja v Mursko Soboto ekipa RD Jadran 2009 Hrpelje Kozina.
Pomurje je sicer že odigralo prvo uradno tekmo sezone v 1. krogu pokala Slovenije in s težavo premagalo novinca v ligi RK Kronos z rezultatom 33:32.

V pripravljalnem obdobju so odigrali dve tekmi z Gorišnico, članom 1B lige, in obakrat izgubili (27:28 in 28:31) in dve tekmi z Arcont Radgono, ter obakrat zmagali (30:20 in 29:27).
Včeraj so (oslabljeni) rokometaši Pomurja igrali še Celju proti mladinski ekipi Celja in visiko izgubili z 42:26. Če dodamo še zmago v pokalu je rezultat tekem v pripravljalnem obdobju soliden. V soboto 1.10. pa bodo odigrali še zadnjo pripravljalno tekmo v Monoštru.

Novega trenerja Alana Potočnjaka smo že predstavili v enem od prejšnjih prispevkov. Ekipa pa se je izoblikovala z zadnjimi prijateljskimi tekmami.

Ekipa je glede na lansko sezono nekoliko spremenjena. Na žalost se je najboljši strelec lanske sezone Gregor Gregorec odločil in prestopil v 1B-ligaša Gorišnico. Odšel je tudi Luka Zavodnik, ki se zaradi študijskih obveznosti vrača v Ljubljano k Krim-Olimpiji. Denis Gorjup zaradi poškodbe letoš še ni treniral.
Ekipi pa so pridružili vratar Marko Kous, ki se po pol leta vrača v Pomurje. Redno trenira tudi Mitja Kozelj, ki je lansko sezono pomagal samo na nekaj tekmah in je bil v sezoni 2014/15 najboljši strelec ekipe. Vrača se še en najboljši strelec ekipe, iz sezone 2011/12, Marko Jankovič, ki je po več letih prekinil rokometni post. Iz RK Arcont Radgone je prišel krožni napadalec Gregor Falež, ki je v lanski sezoni na 16. tekmah dosegel 28 zadetkov. Iz mladinskih vrst Maribora je prišel še Aljaž Hameršak.

Trener Alan Potočnjak ima tako številčno ekipo in na vseh igralnih mestih pokrito z več igralci.
Vratarji bodo Marko Kous, Dorotej Černela, ki bo poleg članskih tekem Pomurja igral še pri mladinski ekipi Arcont Radgone, in Klemen Hameršak, ki je sicer še poškodovan. Na levem krilu bodo večinoma igrali Aleš Pintarič, Jani Ščavničar, Dorian Kocan, pomagala pa bosta še Matej Šavel in Aljaž Hameršak, ki bosta pomagala tudi pri organizaciji napada oz. na zunanji poziciji. Na zunanjih pozicijah bodo igrali Mitja Kozelj, Marko Jankovič, Tadej Blažič. Glavni organizator igre bo Vasja Kozelj, s pomočjo mladinca Simona Kreslina. Na desnem zunanjem bo levičar Jernej Hedl. Na desnem krilu (in lahko pomagajo tudi na levem zunanjem) so Robi Kreft (najboljši strelec ekipe v sezonah 2012/13 in 2013/14), Tine Podlunšek, Anej Sever in Marko Štumpf. Krožni napadalci so Gregor Falež, Primož Raj in Domen Černela.

Prvenstvo v 2. državni rokometni ligi za moške se torej začenja 8. oktobra, ko rokometaši Pomurja gostijo RD Jadran 2009 Hrpelj Kozina.
Jesenski del se bo končal 17. decembra 2016 in s tekmo 4. februarja se bo začel drugi del. Prvenstvo, kjer bo 18. krogov, se bo zaključilo 22. aprila 2017.
Prvi pomurski derbi bo na sporedu v 7. krogu 3. decembra 2016 v Radencih in 1. aprila 2017 še povratna tekma v Murski Soboti.

V 2. DRL se v vrača ekipa RD Alples Železniki in RK Grosuplje, ki sta izpadla iz 1B lige, in Grča Kočevje, ki se vračajo po letu premora. Novinci so še RK Kronos iz Logatca. Rudar in Cerklje sta napredovala v 1B ligo.