• Člani 2021/22
  • Kadeti 2021/22
  • Starejši dečki 2021/22

Zmaga Pomurja v Kočevju

Rokometaši Pomurja so nekoliko težje od pričakovanega zmagali v Kočevju z rezultatom 32:28 (18:21).

Začetek tekme je bil dokaj izenačen do rezultata 6:5 za domače v 8. minuti. Sledil je delni izid 0:4 in gostje iz Murske Sobote so v 11. minuti povedli z 6:9, ter prednost držali do 20. minute. Ko so domači igralci Kočevja naredili delni izid 4:0 in izenačili na 15. v 26. minuti. Do konca prvega polčasa so rokometaši Pomurja rezultat obrnili v svoj prid. Rezultat polčasa je bil 18:21 za Pomurje.

Domači so se v začetku drugega polčasa počasi a vztrajno približevali gostom in se najprej v 37. minuti približali na -1 (23:24) in v 48. minuti uspeli celo izenačiti na 28. Izkušeni gostje si niso ustrašili in v 52. minuti povedli z 28:32, ko je domači trener zahteval minuto odmora, ki pa ni pomagala, saj so goste do konca tekme svojo prednost še nekoliko povišali na končnih 32:38.

Kljub vsemu, da zmaga ni bila v nobene trenutku vprašljiva, pa morajo rokometaši Pomurja v vsako tekmi iti zbrani in osredotočeni.

RK Pomurje: Marko Jankovič 9, Mitja Kozelj 7, Aljaž Hameršak 5, Marko Štumpf 4, Vasja Kozelj 2, Matej Šavel 2, Jernej Hedl 2, Tadej Blažič 2, Robi Kreft 2, Aleš Pintarič 1, Anej Sever 1, Primož Raj 1, Jani Ščavničar, Simon Kreslin, Dorotej Černela, Marko Kous

RK Grča Kočevje: Ofak Matevž 6, Golob Anže 5, Stefanišin Patrik 5, Pric Rok 4, Kaplan Matevž 3, Mihelič Matej 3, Ofak Miha 2, Ravnikar Tadej 1 Kaplan Gašper 1,...

7metrovke: RK Grča Kočevje 5/5, RK Pomurje (4/5)

Izključitve: RK Grča Kočevje 6 minut, RK Pomurje 8 minut

Prvenstvo se nadaljuje v soboto, 12.11.2016 ob 19:00, ko v Mursko Soboto prihaja še en bivši 1B-ligaš RD Alples Železniki.

Še prej, v sredo 26.10.2016 ob 19:30, pa bodo rokometaši Pomurja poizkusili presenetiti ekipo Radeče Papir Nova v 1/16 finala pokala Slovenije.