• MDA 2019/20
  • Kadeti 2019/20
  • Starejši dečki 2021/22
  • Ekipa 2016/17 - pokal zmaga
  • Člani 2022/23
  • Člani 2019/20
  • Dogajanje med polčasom, Radgona 2014
  • Člani 2021/22
  • Polne tribune

Rokometni tabor 2024


Prijavo lahko opravite na tej povezavi.

Prispevki

Zdesetkano Pomurje nepričakovano izgubilo

Rokometaši Pomurja so zapravili priložnost, da bi se vsaj do srede (ko je na sporedu zaostala tekma 8. kroga med Sevnico in Ajdovščino) povzpeli na 1. mesto prvenstvene lestvice. V Gorišnici jih je premagala domača ekipa z rezultatom 27:24 (18:11).

Gostujoči trener Potočnjak, poleg že dolgega zdravniškega kartona, tokrat dodatno ni mogel računati na vratarja Boštjana Belca in Jureta Hedla. Gostje so odsotnost pomembnih rokometaše s pridom izkoristili in si, predvsem v prvem polčasu, priigrali visoko prednost. Že v 11. minuti je moral gostujoči trener Alan Potočnjak izkoristiti prvo minuto odmora, saj so domači že vodili z 7:2. V nadaljevanju je domačim uspelo držati prednost 5,6 zadetkov. V 25. minuti so domači povedli z visokih 17:8. Gostje niso uspeli zadeti niti z dvema igralcema več. Polčas se je končal z 18:11 za rokometaše Gorišnice.

V 11. minuti drugega polčasa so se gostje prvič uspeli približati na -4 (20:16). V drugem polčasu so gostje iz Prekmurja uspeli odigrati obrambo, vendar v napadu so še vedno imeli težavo z zadevanjem. V 49. minuti je bil rezultat 22:19 in obetala se je zanimiva končnica, ki pa je bolje uspela domačinom. 5. minut pred koncem so domači ponovno uspeli pobegniti na +5 (26:21), vendar so gostje v 57. minuti znižali na 26:23. Za kaj več pa jim je zmanjkalo moči. Končni izid 27:24.

Rokometaši Pomurja so zamudili priložnost, da bi začasno zasedli prvo mesto. Z 10. točkami so sicer zadržali 2. mesto, vendar jih ima ekipa Alples Železnikov prav toliko. Moškanjci Gorišnica zaostaja samo za 2 točki in je z 8. točkami na 5. mestu.

RD Moškanjci Gorišnica: Nejc Šandor 8, Filip Bombek 6, Aljaž Sok 4, Marko Žuran 3, Blaž Geč 2, David Venta 2, Žan Ozmec 1, Matic Leben, Nejc Geč, Filip Ranfl, Domen Lorenčič, Žiga Bedenik, Matic Geč, Daniel Petek, Urh Belšak
Trener: Siniša Radujkovič

RK Pomurje: Žan Toplak 6 (1/2 iz 7m), Matej Niedorfer 5, Gregor Falež 4, Aljoša Munda 3, Tobi Torič 2, Jernej Hedl 2 (1/2 iz 7m), Rok Rubin 1, Aljaž Hameršak 1, Fabijan Vild-Marič, Dorian Kocan, Aleš Pintarič, Tilen Prosenjak, Marko Štumpf, Jure Hedl
Trener: Alan Potočnjak

7metrovke: RD Moškanjci Gorišnica 0/2, RK Pomurje 2/4

Izključitve: RD Moškanjci Gorišnica 24 minut, RK Pomurje 10 minut

V soboto 14.12.2019 že ob 18:00 se bo odigral še zadnji krog jesenskega dela prvenstva. Po dveh letih se v Mursko Soboto vrača t.i. pomurski rokometni "el clasico", rokometna tekma med RK Pomurje in RK Arcont Radgona. Tekme teh dveh ekip so bile vedno nepredvidljive in če so tokrat izraziti favoriti rokometaši Pomurja to ne pomeni nič, saj je zgodovina pokazala, da vedno nismo zmagovale ekipe, ki so višje na lestvici, prej nasprotno. Poleg tega bo derbi postregel z bratskim dvobojem na trenerskem mestu. Trenerju Pomurja Alanu Potočnjaku bo na drugi strani stal brat in bivši trener Pomurja Neno Potočnjak.