9. rokometni turnir - Žikijev memorial 2021

9. rokometni turnir oz. Žikijev memorial 2021 je bil odigran v soboto 25.9.2021.

Na žalost je zaradi ukrepov odpovedala udeležbo ekipa iz Varaždina. Nadomestne ekipe za zaradi prvenstvenih tekem nismo mogli zagotoviti, zato turnir tokrat ni bil mednaroden. Tekme so se igrale 2x20minut.

Na prvi tekmi smo videli pomurski rokometni derbi med domačim Pomurje in gosti iz Gornje Radgone – RK Arcont Radgona. Tekmo so bolje začeli gostje, ki so povedli z 1:7. Do polčasa so gostje še povišali prednost na 4:13. Tudi v drugem polčasu smo vedeli preveč napak domačih, ki so jih gostje s pridom kaznovali – predvsem Žunič, ki je na koncu dosegel 7 (6/7 iz 7m) in Boštjan Šijanec, ki je na koncu tekme dosegel 5 zadetkov. Pri domačih je Žižek Cvetko dosegel 7 zadetkov. Končni izid 15:23.
V kratki otvoritvi turnirja je predsednik RK Pomurje Marjan Kreslin pozdravil igralce in namenil nekaj besed rokometnemu zanesenjaku Vladu Roškarju - Žikiju po katerem že 7 let nosi ime 9. zaporedni rokometni turnir.

V drugi tekmi sta se pomerila RK Arcont Radgona in RK Velika Nedelja. Tudi na tej tekmi so Radgončani dobro začeli (4:0) in vodili vse do 7:6, ko so jim očitno pošle moči, saj so že do konca polčasa favorizirani gostje iz Velike Nedelje vodili z 10:11. V drugem polčasu so Gostje počasi poviševali prednost in na koncu zmagali z 19:23. Pri Radgoni je Kolbl dosegel 7, pri gostih pa Toplak, nekdanji član Pomurja, pa 6 zadetkov.

V zadnji tekmi sta se pomerila RK Pomurje in RK Velika Nedelja. Začetek je bil nekoliko boljši za domače, ki so povedli z 2:0 in 4:2, vendar so jih gostje ujeli na 4. Izenačeno je bilo še na 7, polčas 9:11 za goste iz Velike Nedelje. V drugem polčasu so gostje počasi višali prednost in tekmo dobili z rezultatom 16:25, ki je tudi bila najvišja prednost na tekmi. Pri domačih se je med strelce vpisalo 9 igralcev, med njimi je Falež dosegel 4 zadetke. Pri gostih je Kovačec dosegel 7 zadetkov.