V 3. krogu prva zmaga

Rokometaši Pomurja so v 3. krogu 2. DRL osvojili prvi dve točki. Na Ptuju so bili Boljši od RK Drave z rezultatom 30:25 (17:14).

Po prvem zadetku domačinov so nato 3 zadetke zapovrstjo dosegli gostje iz Murske Sobote, nato 3 zadetke spet domačini in po dveh zaporednih zadetkih gostov je bil v 10. minuti rezultat 4:5 za Pomurje. Dve minuti kasneje so goste povedli za 2 in v 21. minuti prvič za +3 (8:11). Do konca polčasa so gostje držali prednost 2, 3. zadetka in polčas dobili z 14:17.

Po zgrešeni 7metrovki v 37. minuti pri rezultatu 17:19 so domači v 41. minuti tretjič na tekmi povedli (21:20) in v 43. minuti prvič za dva zadetka (22:20). Sledila je tekma v valovih... 0:4 med 44. in 47. minuto za goste, 3:0 med 48. in 51. minuto in spet vodstvo domačih z rezultatom 25:24. Kot se je na koncu izkazalo je to bil zadnji zadetek domačih. Do konca tekme so Prekmurci naredili delni izid 0:6 in osvojili prve točke v sezoni 2021/22. Končni izid 25:30.

Ob (spet) nekompletni ekipi Pomurja se je tokrat izkazal Žižek Cvetko, ki je dosegel 12 zadetkov.

RK Drava Ptuj - RK Pomurje 25:30 (14:17)

RK Drava: Tjan Vasić Kranjc 7, Matjaž Bezjak 6 (2/2 iz 7m), Miha Žuran 3, Nejc Geč 2, Mario Letonja 2, Matej Šilak 2, Jernej Čuš 1, Tomaž Pogelšek 1, Sašo Korez, Žiga Letonja, Žan Bukvič, Žiga Bedenik, Domen Škorc, Anej Anžel
Trener: Mitja Žuran

RK Pomurje: Boštjan Žižek Cvetko 12 (1/2 iz 7m), Ganiu Basri 3, Luka Šerbinek 3m Jerej Hedl 3, Gregor Falež 3, Anej Sever 2, Dorian Kocan 2, Nik Črešner 1, Niko Zvez 1, Luka Filip Ružič, Kevin Vajda Ornik, Jaka Čepe, Fabijan Marič Vild, Černela Dorotej
Trener: Alan Potočnjak

Izključitve: RK Drava 10 minut, RK Pomurje 4 minute
7metrovke: RK Drava 2/2, RK Pomurje 1/2

Naslednjo tekmo bodo rokometaši Pomurja odigrali že v petek 22.10.2021 ob 20:00 v športni dvorani OŠ III proti rokometašem Velike Nedelje, katerim se bodo lahko maščevali za poraz pred kratkim na Žikijevem memorialu.
Pred tekmo se bodo starejši dečki B pomerili v pomurskem rokometnem derbiju proti RK Arcont Radgona - začetek ob 18:20.