En polčas premalo za zmago nad vodilno ekipo

Prekmurski rokometaši so v prvem polčasu zapravili priložnost, da bi ogrozili 4. zaporedno zmago vodilne ekipe 2. DRL. Velika Nedelja si je že v prvem polčasu priigrali visoko prednost 11. zadetkov, ki so jo domači v drugem polčasu sicer znižali na +5, vendar kaj več pa niso zmogli. Velika Nedelja je bila boljša z rezultatom 25:30 (7:18).

Gostje, ki so v Mursko Soboto prišli kot edini z 100% učinkom, so prvič povedli za +3 (1:4) že v 6. minuti. Prednost treh zadetkov so držali do 16. minute, kos o jo povišali na 4:8 in dve minuti kasneje na 4:9. Domači trener Potočnjak je vzel minuto odmora, ki pa ni veliko pomagala saj so gostje v 24. minuti po delnem izidu 0:5 povedli z 5:14. Do konca polčasa so rokometaši Velike Nedelje prednost še povišali na visokih 7:18.

Drugi polčas pa kot, da sta na igrišče stopili dve drugi ekipi. Domači so postopoma topili prednost in v 38. minuti znižali na -8 (12:20), ko je gostujoči trener Krstič vzel minuto odmora, da bi predramil svoje varovance. Krajši odmor ni veliko pomagal, saj so domači v 46. minuti znižali na 17:22. V tem delu igre je odlično branil Marič Vild, ki je na koncu zbral 5 obramb. Lovljenje rezultata je očitno utrudilo domače, saj so v med 44. in 49. minuto gostje naredili delni izid 1:4 in ponovno povedli 18:26. 6 minut pred koncem je bil izid še vedno +8 (20:28), vendar so domači do konca tekme vseeno uspeli znižati izid na končnih 25:30.

Preveč napak v prvem polčasu, hitri zadetki gostov, ter nekaj obramb gostujočih vratarjev so odločili 1. polčas. Kljub vsemu so se domači igralci v polčasu očitno "resetirali" in drugi polčas odigrali veliko boljše. Z boljšo realizacijo bi se lahko še bolj približali gostom in jih morebiti tudi presenetili.

RK POMURJE - RK VELIKA NEDELJA 25:30 (7:18)

RK POMURJE: Čepe (3 obrambe), Černela, Vild-Marič (5 obramb), Pintarič, Črešner, Basri 3, Sever 3, Žižek - Cvetko 6 (2), Hedl, Rožman-Rader, Falež 2, Šerbinek 2, Ružič 1 (1), Kocan 1, Pungartnik 4, Vajda-Ornik 1, Zver 2 (1),
RK VELIKA NEDELJA: Mesarec (7 obramb), Firšt-Šeruga (3 obrambe), Zorec 3, Kosi 1, Munda 5, Kovačec 5, Kralj 3, Sovič 2, Borko 7 (3), Cvetko, Niedorfer 4,

Sedemmetrovke: RK POMURJE 4 (4), RK VELIKA NEDELJA 3 (3)
Izključitve: RK POMURJE 10 minut, RK VELIKA NEDELJA 16 minut

Naslednjo tekmo bodo rokometaši Pomurja odigrali v soboto 30.11.2021 v Kočevju. Naslednja domača tekma pa je na sporedu 6.11.2021 ob 19:00 proti Kronosu.