Pomurje izgubilo v Kočevju

Kočevje, ki do tega kroga še ni izgubilo, je v svoji dvorani premalo Pomurje z rezultatom 31:27 (12:14).

Rokometaši Pomurja so (ponovno) slabo začeli tekmo 6. kroga v Kočevju, domači so že v 7. minuti povedli z 5:1. Prednost 3, 4 zadetkov so držali do 20. minute, ko je Žižek Cvetko zadel za znižanje na 9:7. V 25. minuti je bilo še 11:8, ko so gostje iz Murske Sobote naredili delni izid 0:4 in prvič povedli z 11:12. Do konca polčasa so prednost še povišali in odšli na odmor s prednostjo 12:14.

V začetku drugega polčasa so sicer prvi zadeli Prekmurci in še povišali prednost na +3 (12:15), vendar so se domačini z delnim izidom 3:0 v 33. minuti vrnili v tekmo - izenačenje na 15. Po minimalnem vodstvo gostov so gledalci izenačenje ponovno videli v 44. minuti (20:20), v 46. minuti pa so gostje po dolgem času povedli z 22:21, ko je gostujoči trener Potočnjak zahteval svojo drugo minuto odmora. Rezultat je bil izenačen do 51. minute, ko so domači do 55. minute naredili delni izid 4:0 in povedli z 28:24. Očitno je ta del odločil tekmo, saj se gostje niso mogli bolj približati kot na -3. Končni izid 31:27.

RK Kočevje: Pungaršek 7, Delič 6, Đekič 5, Bizjak 4, Škotnik 3, Šega 2, Lesar 2, Mihelič 1, Stefanišin 1, Tomšič, Pogorelec, Zakrajšek, Dejak, Jelenovič, Puž, Ilc
Trener: Aleksander Markl

RK Pomurje: Žižek Cvetko 8, Kocan 6, Sever 4, Pintarič 3, Hedl 2, Šerbinek 2, Zver 2, Ružič, Kuhar, Vajda Ornik, Vild Marič, Černela, Čepe
Trener: Alan Potočnjak

7-metrovke: RK Kočevje 4/5, RK Pomurje 1/2
Izključitve:RK Kočevje 4 minute, RK Pomurje 4 minute

Naslednjo tekmo bodo rokometaši Pomurja odigrali v soboto 6.11.2021 ob 19:00 v športni dvorani OŠ III v Murski Soboti. Pomerili se bodo proti ekipi, ki še nima zmage, RK Kronos zato prekmurski navijači pričakujejo prve domače točke.