Poraz Pomurja v Hrpeljah

Tudi v 7. krogu 2. DRL so prekmurski rokometaši ostali brez točk. Kljub nekoliko boljšem prvem polčasu so v drugem močno popustili in Jadranu dovolili zmago z 32:19 (14:10).

Rokometaši Pomurja so do 9. minute še zadnjič vodili z 3:4, vendar so domači do 20. minute naredili delni izid 8:1 in povedli z 11:5. Z zadnjimi 4 zadetki v prvem polčasu so Prekmurci znižali vodstvo domačinov na 14:10.

Kljub zadetku v 32. minuti za znižanje na 14:11 so domači ponovno pobegnili na varnih 17:11 (38. minuta). Prednost 6,7 zadetkov so domači držali do 44. minute, ko so domači z delnim izidom 6:0 v 51. minuti povišali svoje vodstvo na +12 (28:16) in odločili zmagovalca. Do konca tekme sta obe ekipi dosegli še nekaj zadetkov in končni izid je bil 31:19.

Rokometaši Pomurja so na zadnjem mestu z dvema točkama. Ostale tri ekipe z dvema točkama imajo po 6,5 in 4 odigrane tekme.
V vodstvu je še neporažena Velika Nedelja (12 točk), ki je v derbiju premagala Ajdovščino (9 točk). Tretje mesto zaseda Kočevje s 7. točkami iz 4. tekem.

RD ŠKERJANC JADRAN HRPELJE - KOZINA - RK POMURJE 32:19 (14:10)

RD ŠKERJANC JADRAN HRPELJE - KOZINA: Bekrič, Stanonik, Šapla 1, Rupnik, Poles 1 (1), Černetič 1, Antončič 1, Ojo Bubnič, Stančič 1, Ahlin 3, Ostrc 8 (1), Tunanovič 5 (1), Sanabor 3, Hrvatin 1, Nadarevič 7,
RK POMURJE: Čepe, Černela, Vild-Marič, Pintarič, Črešner 1, Basri, Sever 2 (1), Žižek - Cvetko 4, Hedl 1, Rožman-Rader 1, Falež 6, Šerbinek, Kocan, Kuhar 2, Zver 2,

Sedemmetrovke: RD ŠKERJANC JADRAN HRPELJE - KOZINA 5 (3), RK POMURJE 3 (1)
Izključitve: RD ŠKERJANC JADRAN HRPELJE - KOZINA 4 minut, RK POMURJE 8 minut

Rokometaši Pomurja so v 8. krogu, ki se bo odigral naslednjo soboto prosti. V 9. krogu, 27.11.2021, pa sledi pomurski rokometni derbi v Radencih proti Arcont Radgona. Oboji imajo po eno zmago, vendar ima Pomurje odigranih 7 tekem, Radgona pa samo 4.